Server OFF/ON

Probleme, reclamatii, plangeri, conturi banate

Moderator: pvpgn_moderators

time1
antispam: No

Re: Server OFF/ON

Post by time1 » Fri Jan 25, 2013 6:09 am

Nu cred ca sta off mai mult de 3 ore, ieri spre ex. spre seara a fost off, dupa 1 ora, 2 si-a revenit, am creat un joc, si imediat ce am iesit am observat ca era picat cu mine pe joc. Asta inseamna ca intradevar serverul ramane on, dar o data ce iesi de pe joc, iti killareste conexiunea pentru ca nu esti din retea.

Daca este de la flood, singura varianta ar fi (avand in vedere numarul mic de useri) sa se schimbe ip`ul de conectare, si acest ip sa fie dat pe forum sau pe mess numai userilor care sunt activi. Astfel cei care flodeaza nu mai au access la IP, si va fi mai dificil sa floodeze.

the ram

Post by the ram » Fri Jan 25, 2013 4:29 pm

time1 wrote:Nu cred ca sta off mai mult de 3 ore, ieri spre ex. spre seara a fost off, dupa 1 ora, 2 si-a revenit, am creat un joc, si imediat ce am iesit am observat ca era picat cu mine pe joc. Asta inseamna ca intradevar serverul ramane on, dar o data ce iesi de pe joc, iti killareste conexiunea pentru ca nu esti din retea.

Daca este de la flood, singura varianta ar fi (avand in vedere numarul mic de useri) sa se schimbe ip`ul de conectare, si acest ip sa fie dat pe forum sau pe mess numai userilor care sunt activi. Astfel cei care flodeaza nu mai au access la IP, si va fi mai dificil sa floodeze.

ieri dimineata la ora 5.20 era off ... ieri pe la 15.30 era off ...dupa 19.00 a mers nu stiu daca in perioada asta a fost picat sau nu .....uite de ex la ora 15.27 eu nu ma pot conecta la srv ...si din pacate am incercat sa sun la firma maxnet si toate telefoanele sunt out .....e cam singurul srv de d2 ...si chiar ma destind si eu dupa munca acolo 3-4 ore e nasol sa vii cu pofta de mf si sa stea loading pageul sa se strambe la tine ...

time1

Post by time1 » Sat Jan 26, 2013 12:37 am

the ram wrote: ieri dimineata la ora 5.20 era off ... ieri pe la 15.30 era off ...dupa 19.00 a mers nu stiu daca in perioada asta a fost picat sau nu .....uite de ex la ora 15.27 eu nu ma pot conecta la srv ...si din pacate am incercat sa sun la firma maxnet si toate telefoanele sunt out .....e cam singurul srv de d2 ...si chiar ma destind si eu dupa munca acolo 3-4 ore e nasol sa vii cu pofta de mf si sa stea loading pageul sa se strambe la tine ...
Problema ar fi timpul in care incerci tu sa te conectezi. Daca ai sta 10 ore consecutive sa vezi cand e on si cand e off, mi-ai da dreptate.
Nu are rost sa suni la firma, acest server nu exista oficial, si nu cred ca cineva de acolo te-ar putea ajuta. E ca si cum ai suna la un tracker de torrenti si te-ai certa cu ei ca X torrent nu functioneaza.

Nu este singurul server de D2, dar este (dupa cunostiintele mele) singurul ramas din Romania.

Acestea fiind spuse, propunerea mea, zic eu, este singura fiabila, pentru ca poate garanta lipsa floodului.

the ram

Post by the ram » Sat Jan 26, 2013 8:02 pm

srv down

the ram

Post by the ram » Sun Jan 27, 2013 1:11 am

srv down

the ram

Post by the ram » Fri Feb 08, 2013 11:09 pm

joinsrv e cazut

admin
Site Admin

Post by admin » Sat Feb 09, 2013 10:32 pm

Era blocat d2gs, am dat restart. Cand mai este jos join server dati msg catre admin.

the ram

Post by the ram » Sat Feb 16, 2013 12:19 am

srv off

the ram

Post by the ram » Sat Feb 16, 2013 3:07 pm

srv e iar down sper ca nu deranjez pe nimeni eu vreau doar sa anunt ca probema sa fie rezolvata din timp

the ram

Post by the ram » Wed Mar 06, 2013 5:56 am

cred ca este o problema cu d2gs

the ram

Post by the ram » Sat Mar 30, 2013 8:21 am

probleme cu d2gs

Azure-PVL

Post by Azure-PVL » Mon Apr 01, 2013 2:41 pm

cum rezolvam si noi problema asta ? avand in vedere ca "admin" nu a mai intrat pe aici de 2 saptamani ? serverul e cazut de vreo 3 zile ...
un id de mess sau skype din parte cuiva din staff se poate ? sper sa se repuna pe picioare sa fac si eu 99 pe maxnet macar odata :))

Later edit ...

vad ca acum merge sa faci jocuri :) nu stiu daca trebuie sa multumesc cuiva ... dar 10x

time1

Post by time1 » Tue Apr 09, 2013 4:47 am

Azure-PVL wrote:cum rezolvam si noi problema asta ? avand in vedere ca "admin" nu a mai intrat pe aici de 2 saptamani ? serverul e cazut de vreo 3 zile ...
un id de mess sau skype din parte cuiva din staff se poate ? sper sa se repuna pe picioare sa fac si eu 99 pe maxnet macar odata :))

Later edit ...

vad ca acum merge sa faci jocuri :) nu stiu daca trebuie sa multumesc cuiva ... dar 10x
S-a tot mentionat mai sus, si pe forum.
Este un plugin la server care inchide automat toate conexiunile din afara retelei maxnet, atunci cand serverul este floodat. In trecut existau probleme, pentru ca strica mult mai mult decat serverul, si pentru a evita aceasta neplacere, plugin`u da cu serveru jos, si in reseteaza automat dupa cateva ore. Tot ce trebuie sa faci e sa astepti. Daca e picat doar d2gs`u adica poti intra pe chat dar nu poti face jocuri pe closed bnet, atunci da, poti da pm pe forum contului "admin" si se va reseta.

Azure-PVL

Post by Azure-PVL » Mon Apr 15, 2013 8:42 am

era picat d2gs ... nu serverul ... am primit raspuns de la un admin cu ceea ce am cerut ...

Vlady

Post by Vlady » Thu May 09, 2013 3:43 pm

Salut baieti.. :) mai "traieste" serverul? mai merge? :) mi-am instalat jocul si nu merge sa ma conectez..

Post Reply