Propuneri

Probleme, reclamatii, plangeri, conturi banate

Moderator: pvpgn_moderators

bunu
antispam: No

Re: Propuneri

Post by bunu » Mon Mar 04, 2013 12:50 pm

Patchul este relativ ok, nu asta a fost problema. Era ceva lume deja pe sv, din care cam 2 treimi jucau zilnic.
Problema a intervenit cand a inceput sa pice constant, nimanui nu-i place un sv instabil...

Este pacat, pana acum am fi fost destul de multi playeri pe sv, parerea mea!
dati`mi bratari si imbracati`ma in dungi

b3b3

Post by b3b3 » Tue Mar 05, 2013 8:48 pm

bunu wrote:Patchul este relativ ok, nu asta a fost problema. Era ceva lume deja pe sv, din care cam 2 treimi jucau zilnic.
Problema a intervenit cand a inceput sa pice constant, nimanui nu-i place un sv instabil...

Este pacat, pana acum am fi fost destul de multi playeri pe sv, parerea mea!

ai dreptate... lumea nu cred ca o sa mai vinaa..

Azure-PVL

Post by Azure-PVL » Sat May 11, 2013 4:37 pm

eu joc constant pe sv asta ... si imi place mult de tot ... dar exista o foarte mare problema ...
sa luam situatia ipotetica in care un user nou isi face cont ... fie nu da de nimeni , fie da de mine ...
cand nu da de nimeni pleaca pt ca e pustiu serveru ...
cand da de mine, fie face lvl 20 si ii trec o soarca si il cresc pana pe la 80-85, fie pleaca pt ca nimeni nu vrea sa joace doar cu un singur player ...
dar sa zicem ca sta si acum are o soarca lvl 80-85 cu ceva gear pe ea si se apuca de mf ... in maxim 3 zile are f multe iteme/rune ... enigma/hoto/etc/etc
singurele lucruri care ii lipsesc sunt skillere si cateva iteme cum e un shard, o diadema, o corona, niste dancere si cam restul din tc87 poate fi ignorat ...
mie diadema/shard/coa mi-au picat dupa vreo 2 luni de joc , si pana atunci am umplut o gramada de caractere de mule cu tot felul de iteme ...
asta e marea problema pt un player nou ... strange "avere" prea repede ... ai nevoie de o diadema/un shard sa completezi unele builduri dar nu e nevoie absoluta ...

propun sa fie "tunat" un pic patch-ul, si anume ...
unicele sa fie 3x cele normale, 2x cele exceptional, 1x cele elite - dar toate elitele si nu doar diadema/shard/coa - shako in momentul de fata nu mai inseamna nimic desi ar trebui sa insemne ceva ... 50 str required 2 all sk mana si life 2 all stats si 10 dmr - coa 174 str required 1 all sk ~150 def ~30 all rez ~15 dmr 1-2 sok dar cand o gasesti nu sti ce sa faci cu ea exact ... pe cand un harle e bun peste tot ...
la fel si colectiile ... desi acum pe 1.13 nu mai sunt asa utile cum erau odata ... tot sunt interesante unele colectii

runele pana la lem sa pice destul de multe undeva 5-10x
de la lem la vex 2-5x
vex-zod 1x
contesa sa dea max lo ... dar sa se aplice aceleasi rate ... vex 1x, ohm 1x, lo 1x

marea baza a itemelor sa fie adevaratele unice ! rarele ... 10x
totul e prea stereotip cand e vb de un server pe care toti pun unice/runeworduri in builduri ...
singurele rare folosite sunt circletele cu 2 class skill 20 fcr++/manusi cu 2 skill tab 20 ias ++/amulete 2 class skill fcr str ++/inele fcr str +++.
dar amuletele manusile si inelele se mai si crafteaza ... deci sunt folosite si mai putin ...

runele mici in cantitati mari incurajeaza craftul ... si cum deja se stie cu craftul ... nu e ca la reroll sa folosesti acelasi item, ci ai nevoie constanta de materiale, s-ar crea o piata pt cele necesare pt craft
iteme albastre, jeweluri, perfecte poate chiar rune mici vandute cate 20-40 odata ... cine stie
pietrele de asemenea sa fie 5x ...
iteme albe 5x
iteme albastre 2-4x

ar putea merge bine ca mobilor normali sa le fie lasat dropul asa cum e si doar mobii unici/super unici/bosii de act sa aibe un drop marit ... dar trebuie incercat ca sa fie un echilibru ...

per total eu zic asa ...
un drop tipic pt meph/diablo/baal sa arate asa :
din sa zicem 5 iteme (in afara de potiuni scrolluri si sageti)
1-2 albastre si 4-5 galbene
1 din 10-20 de runuri sa contina si 1 unica maxim 2
asta ca sa poti sa faci si tu un trade list cu ceva ...
f multi useri au tradelisturi cu multe iteme pe care dupa o saptamana de joc nici macar nu le mai iei de jos sa le identifici, dapai sa le mai ia cineva in trade ...

cum runele ar fi destul de greu de gasit niste turnee PvP cu premii in rune ar fi nemaipomenite la inceput ...
cum o fii un turneu de pvp in care lumea are 90% din iteme galbene ? eu zic ca ar fi foarte strans si cu loc f mare pt surprize ...

asta ar fi propunerea mea ... daca intra cineva si e de acord cu mine, sper sa fie luata in considerare si sa nu avem decat un rr ... ca nu ajuta cu nimic ...
la fel de usor le dai tuturor chpass si e tot aia ... le va lua maxim 3 sapt-1 luna ca sa ajunga in exact acelasi punct in care au renuntat sa mai joace aici ...

+1 pt maxnet ... sper sa revina cat de repede la ceea ce a fost (la ceea ce stiam eu ca este - pt ca acum nu mai este o provocare)

time1

Post by time1 » Mon May 20, 2013 6:48 pm

Propunerile pot fi sau nu benefice, cert e ca in momentul asta nu exista om care sa se ocupe de server, dapai de patch.

Unele iteme trebuie sa pice mai greu, asa e natura jocului. Rewardurile spre End Game s-ar aduce la zero daca toti ar avea cele mai rare iteme din joc si lvl 99 in 10 zile.

Cat despre folosirea unor iteme batute in cuie, fara a iesii prea mult din tipar, mai ales daca vrei sa storci cat mai mult dmg/rez de pe gear, atunci inevitabil vei folosii aceleasi iteme pe care le au si altii, si care au demonstrat o potenta maxima pe partea de equip pentru un anumit build.

Si la Diablo 3, toti folosesc aceleasi iteme, bataie se da pe alea care au valoarea in stats mai mare.

Anyway, garanteaza tu ca o sa ai cel putin 20 de useri activi, si poti sa justifici oricie schimbare, pana atunci ce rost are sa modezi mai rau?! E ca si cum ai juca Single Player.

Post Reply