Realm Nou MaxNet

Trash

Moderator: pvpgn_moderators

time
antispam: No

Realm Nou MaxNet

Post by time » Thu Nov 20, 2014 9:08 pm

Aici vom discuta tot ce tine de noul realm.
Ce puteti face voi in prima instanta e sa propuneti un patch (trebuie sa fie din surse neutre, adica sa evitam posibilitatea ca voi sa modati unul pentru castig propriu) si sa propuneti un nume pentru noul realm.

mit0

Re: Realm Nou MaxNet

Post by mit0 » Fri Nov 21, 2014 9:55 am

Pai ar fii foarte simplu.Noul realm sa fie 1x blizlike.Sa fie precum cel de pe fostul
g-play.Asa am castiga fostii playeri de pe g-play plus ca si eu sunt adeptul acestui patch.
Patchul de pe realmul actual poti sa-l faci cum vrei cu stash marit etc etc.
Patchul blizlike 1x e si foarte usor de facut rost.

Lunatique

Post by Lunatique » Fri Nov 21, 2014 3:27 pm

Daca tot sa dat restart dc nu implementati idei noi cum ar fii noi runewords http://www.diablofans.com/forums/diablo ... s-for-1-13 o parte din ele au fost implementate si pe alte serv http://forum.gplay.ro/thread-15580.html nu fac reclama sa nu itelegeti gresit serv este inchis de ceva vreme, in afara de asta eu zica ca 1x exp face jk mult mai interesant iar la capitolul anihilus eu zic ca formula veche este prea veche(hai nu la 1 soj sa se deschida dar nici sa vinzi 10-20 de buc pt un ani) in rest sper sa aduceti ceva nou si vezti castiga sigur cateva persoane pe acest serv!

bigfellah27

Post by bigfellah27 » Fri Nov 21, 2014 5:51 pm

De acord cu blizzlike 1x, iar ideea implementarii unor noi runewords-uri de 1.13 n-ar fi rea, insa este necesara testarea lor inaintea punerii acestora in practica. Cat despre implementare, necesita, banuiesc, ceva modificari in patch, iar daca nu se poate ocupa nimeni momentan de asta, nu-i bai, atata timp cat raman ca prioritati pentru viitoarele update-uri.
/w bigfellah27

time

Post by time » Fri Nov 21, 2014 9:12 pm

Nu avem nici posibilitatea si probabil nici timpul necesar sa ne apucam de modificari in patch. De aia am zis ca ar fi bine sa ne uitam la cele deja existente. Daca preferati sistemul vechi cand MaxNet avea doua realm-uri, unu Blizzlike, celalalt high rates, atunci este si mai simplu. Restart la actualul si un realm X1. Dar nu cred ca asta va atrage cine stie ce atentie din partea celorlalti, din moment ce ei joaca pe servere care ofera patch-uri cu high rates.

Situl asta contine cateva moduri.

bigfellah27

Post by bigfellah27 » Fri Nov 21, 2014 9:42 pm

Pai, dupa cum ai precizat, highrate nu atrage foarte multa lume de vreme ce deja este un server stabil cu cateva sute de playeri pe el. Cat despre modurile alea, nu stiu ce sa spun, pe mine nu ma atrag, mi se pare c-am incercat niste chestii de genul acum cativa ani, insa nu m-au atras. Eu unul ma declar abonat al realmului 1x, chit ca o sa stau sa trec pici pana-mi ies ochii din cap :))
/w bigfellah27

Zamy414

Post by Zamy414 » Fri Nov 21, 2014 9:54 pm

De acord ! Blizzlike 1x

mit0

Post by mit0 » Sat Nov 22, 2014 9:31 am

Majoritatea vor blizlike 1x ca s-au plictisit de serverele hi drop,unde in 2 saptamani ai tot.Imi e dor de bh bnm bn, de lucrul in echipa la trecut si crescut,de senzatia placuta cand gasesti un shako mara soj bk skin wt sau rune mari,imi e dor de tradeuri etc etc.
Daca ai patch 1x blizlike te rog sa-l adaugi pe noul realm si asta cat mai repede ca ne plictisim sa tot asteptam.

time

Post by time » Sat Nov 22, 2014 9:55 am

bigfellah27 wrote:Pai, dupa cum ai precizat, highrate nu atrage foarte multa lume de vreme ce deja este un server stabil cu cateva sute de playeri pe el. Cat despre modurile alea, nu stiu ce sa spun, pe mine nu ma atrag, mi se pare c-am incercat niste chestii de genul acum cativa ani, insa nu m-au atras. Eu unul ma declar abonat al realmului 1x, chit ca o sa stau sa trec pici pana-mi ies ochii din cap :))
Ziceam de blizzlike, cum ca n-ar aduce cine stie ce jucatori. Dar daca considerati ca asta va va satisface un lips (ce-i drept nu prea mai gasesti servere blizzlike), atunci se va face, la urma urmei voi jucati, nu eu. Astfel, se va da reset pe realmul actual, si se va face un realm nou cu rates x1.

mit0

Post by mit0 » Sat Nov 22, 2014 12:47 pm

Poti fixa o data cand se va intampla asta?
Sa anuntam si alti jucatori de diablo2 poate reusim sa fim cat mai multi in acea zi.
Eventual sa faci si reclama pe net pe unele siteuri cu servere de diablo2, mai facem reclama si noi pe facebook, messenger, skype.

bigfellah27

Post by bigfellah27 » Sat Nov 22, 2014 4:14 pm

O idee buna - premeditarea evenimentului poate avea ceva reusite. Eveniment pe facebook, spre exemplu, share pe diferite pagini de gaming, comunitati etc. cu o mica descriere a realm-ului : xp rate, rune drop, mf rate, modul in care se face upgrade la rune (downgrade banuiesc ca nu va exista, sau daca exista, detalii si despre el), cat si atentionarea:
"Atentie: In jurul orei 7:00 dimineata, serverul se restarteaza. Veti fi atentionati de un mesaj de la pvpgn rosu in partea de sus stanga. Asigurati-va ca nu faceti Uberi sau mulati, de obicei aveti doar cateva secunde (in jur de 15) pana serverul se restarteaza."

Cand reusesti sa ne oferi data respectiva incepem cu reclama. Sa speram ca va avea un start frumos, ca romani ce inca joaca D2LoD sunt destui, probabil unii chiar atrasi de blizzlike.
/w bigfellah27

time

Post by time » Sun Nov 23, 2014 10:12 am

Este greu de precizat cand se va intampla asta. Asteptam raspuns.

bigfellah27

Post by bigfellah27 » Sun Nov 23, 2014 9:04 pm

Bun, in cazul asta asteptam si continuam sa dam de veste faptul ca MaxNET va deschide in curand un nou realm 1x. Sanatate si virtute!
/w bigfellah27

bigfellah27

Post by bigfellah27 » Thu Nov 27, 2014 3:24 pm

Hmm, mai discutam cu 2 dintre userii ce frecventeaza serverul si amandoi vor ramane pe realm-ul prezent, de highrate, nefiind atrasi de ideea restart-ului. Unul dintre ei tine Infinity in maini pe sorca, facuta intr-o arma de 10-30 dmg. As zice sa nu-i fie taiat enuziasmul, iar realmul prezent sa ramana intact, fara restart, in caz ca sunteti si restul multimii de acord :))
Last edited by bigfellah27 on Fri Nov 28, 2014 9:53 pm, edited 2 times in total.
/w bigfellah27

bigfellah27

Post by bigfellah27 » Fri Nov 28, 2014 8:24 pm

Mi-am mai adus un tovaras astazi la joaca, a mai aparut inca un tip, baieti buni si se mai schimba putin atmosfera. Insa, ca fiecare chestie buna si asta e urmata de una nasoala. Dupa cum ziceam acum cateva zile (chiar de atunci si pana acum), n-am mai scos la contesa nici macar o runa, una singura, peste Shael(13) sau maxim Dol(14). E buguit char-ul meu, are fisuri anale contesa, what should i do? ca in ritmul asta, tinand cont ca nici la mf nu prea dau randament (desi am incercat cu 360/220/180 si acum am schimbat pe cat mai putin mf, poate poate iese ceva) devine iritant, iar pudra nu-mi place.

later edit : lamurit si deceptionat :))
Last edited by bigfellah27 on Fri Nov 28, 2014 9:54 pm, edited 1 time in total.
/w bigfellah27

Locked